Vorige week mocht ik de heerlijke Charly’s proeven van Charly’s All is fair. De kaasjes van Charly’s kende ik al een tijdje van naam, maar ik had ze nog nooit eerder kunnen proeven. Dit was dus voor mij de eerste echte kennismaking. In deze blog vertel ik je meer over Charly’s All is Fair en waarom ik fan ben geworden. Ook lees je wat ik van de kaasjes vond die ik mocht proeven.
Fairtrade, biologisch en vegan
Zoals de naam van Charly’s All is Fair al een beetje doet vermoeden, worden de producten van Charly’s All is Fair geproduceerd met fairtrade, biologische cashewnoten. Dit zijn noten die uit Afrika komen en voor de reguliere verkoop zijn afgekeurd. Wanneer er stukje van de noten zijn afgebroken en ze niet meer verkocht kunnen worden als hele of halve noten worden ze afgeschreven en niet meer verkocht voor standaard consumptie. Bij Charly’s vinden ze dit (terecht) zonde en gebruiken ze juist deze noten voor het maken van hun producten. De boeren ontvangen daarnaast eerlijke prijzen voor hun producten en met deze stukje cashewnoten maakt Charly’s hun vegan kazen. Charly’s All is Fair is dus een super goede keuze wanneer jij wilt bijdragen aan een betere wereld voor mens, dier en milieu én lekker wilt eten.
Verkooppunten
Charly’s zijn op dit moment helaas (nog) niet in de meeste reguliere supermarkten te verkrijgen. Maar waar kun je ze dan wel kopen? Gelukkig hebben veel Ekoplaza winkels Charly’s opgenomen in het assortiment. Daarnaast zijn er ook nog andere winkels verspreid over heel Nederland die de producten van Charly’s in de schappen hebben liggen.
Charly’s Cream Natural
De Charly’s Cream Natural is de eerste kaas die ik heb kunnen proberen. Het is een heerlijk romig product dat lekker smaakt op een stokbroodje en in een gerecht. Ik heb de Cream Natural ook gebruikt in een heerlijke romige venkelsoep. De Cream Natural is zacht van smaak en is lekker te combineren met fruit en zoutjes op de borrelplank.
Charly’s Cream Garlic
Charly’s Cream Garlic is van de cream kazen mijn absolute favoriet. De kaas is romig en zacht van smaak. Dat betekent echter niet dat de knoflooksmaak wegvalt. De knoflook komt goed naar voren maar is zeker niet overheersend. Daardoor is het product ook geschikt om vroeger op de dag al te eten. Ik vond het lekker om te eten op een stokbroodje of in combinatie met olijven of zoute nootjes.
Charly’s Cream Herbs & Garlic
De Charly’s Cream Herbs & Garlic vond ik een stukje minder romig dan de twee eerder genoemde Cream Charly’s. De structuur doet meer denken aan kruidenboter. De smaak van deze Charly’s vond ik licht zurig en tegelijkertijd fris door de kruiden die gebruikt zijn. Ik vind deze Charly’s goed te combineren met een lekker kopje soep en een stokbroodje.
Charly’s French White
Wauw! De Charly’s French White is een absolute must op een vegan kaasplankje. De kaas, die eruitziet als Camembert, heeft een zacht smaak en een prettige structuur. De binnenkant van de French White is lekker romig en lijkt qua structuur een beetje op een zachte (hartige) marsepein. De buitenkant is lekker stevig en complimenteert de binnenkant goed. Het is lekker te combineren met andere kazen, noten en vruchten zoals vijgen. Een echte aanrader!
Charly’s Karmasan
Ook over de Charly’s Karmasan ben ik enorm enthousiast. Ik ben nooit een liefhebber geweest van de zuivelvariant van Parmezaanse kaas, door zijn sterke smaak. Charly’s Karmasan heeft een duidelijke kazige smaak, maar combineert goed met andere gerechten. Door het te gebruiken als extra smaakmaker in soep of te combineren met groenten, zoals ik gedaan heb in mijn recept met aubergines uit de oven, voegt het een subtiele smaak toe die je gerecht versterkt.
Heb jij al wel eens Charly’s geproefd? Of wil je deze heerlijke producten ook eens gaan proberen? Ik lees je reactie graag!
Oeh dit lijkt me echt heerlijk! Vooral de Garlic en Karmesan wil ik proberen!
Het zijn echter aanraders!
Of nooit geprobeerd, ben benieuwd, zal het eens een keer proberen ????
Zeker eens producten die ik ga proberen; ik zit tussen veggie en vegan in, eerlijk gezegd is de reden dat ik nog veggie ben, dat ik zo erg van alle soorten kaas hou en de vegan varianten tot nu toe niet in de schaduw konden staan van de niet vegan-varianten. Wie weet helpen deze me over de drempel
Wat goed dat je al zo ver bent met de overstap. Ik ben nooit echt liefhebber geweest van niet-vegan kaas. De meeste vegan kazen vind ik echter wel lekker. 😛
De tip is vooral ze niet te vergelijken. Helaas is niet-vegan kaas net zo slecht voor de dieren als vlees eten. Om de melk te blijven geven moeten de koeien kleintjes blijven krijgen. De meeste van deze dieren zullen helaas niet lang leven. Heb je al eens op Melkjekanzonder.nl gekeken? Dat is echt een aanrader.